Критерії для написання цілей для навчання дитини з ООП

Критерій

Функціональність

Ціль має бути значима для учня та доступна для досягнення в навчальному закладі.

Відповідає рівню розвитку учня

Ціль поставлена відповідно до теперішнього рівня розвитку дитини (не в минулому чи майбутньому – тут і зараз).

Ціль можна спостерігати

Ціль має бути сформульована так, щоб можна було побачити, як учень демонструє навичку. Опис має бути настільки чітким, щоб будь-який фахівець міг зрозуміти, на що потрібно дивитись і за чим спостерігати.

Вимірюваність

Ціль має бути сформульована так, щоб будь-який фахівець міг виміряти результати (наприклад, кількість правильно вирішених прикладів).

Критерії засвоєння цілі

В описі цілі мають бути зазначені виміри, за допомогою яких можна визначити, чи досягнув учень цілі (наприклад, 8 з 10 літер в рядку написані в межах робочого рядка – ціль писати правильно та охайно досягнуто).

Позитивне формулювання цілі

У цілі повинно бути описано, чого учень має навчитись робити, а не те, чого йому не слід робити (НЕПРАВИЛЬНО – “учень не буде битись, коли контактуватиме з іншими дітьми”, ПРАВИЛЬНО – “учень проситиме словами іграшки в інших дітей”).